Είναι φυσικό να νιώθουμε χαρά και συγκίνηση, όταν βλέπουμε τους συμπολίτες μας να φροντίζουν αδέσποτα ζώα και να τα προστατεύουν όπως μπορούν από τις κακουχίες του δρόμου. Αυτοί οι άνθρωποι είναι η απόδειξη ότι δεν έχει χαθεί η ανθρωπιά και ότι υπάρχει ακόμη ελπίδα για να βελτιωθεί ο κόσμος μας.
Πρόκειται για ένα γνωστό κατάστημα στην Τρίπολη, που όπως διαβάζουμε στη σελίδα του Πολιτιστικού Φιλοζωικού Συλλόγου Τρίπολης Πολιτιστικός Φιλοζωικός Σύλλογος Τρίπολης / Tripoli’s Animal Care, μια πολύ κρύα ημέρα, προσπάθησε να βάλει ένα αδεσποτάκι μέσα για να ζεσταθεί. Αυτό όμως δεν ήθελε και έκατσε απέξω στο χαλάκι. Τότε οι άνθρωποι του μαγαζιού έβγαλαν μια ζεστή πασμίνα και το σκέπασαν για να μην κρυώνει. Υπέροχη πράξη που μακάρι να την έκαναν όλοι.
Και είναι δεδομένο ότι θα στηρίξουμε τα καταστήματα που αγαπούν και φροντίζουν τα ζώα.
Δείτε περισσότερες φωτογραφίες
Όλες οι Ειδήσεις
- Παράδειγμα προς μίμηση: Κρεοπώλης αφήνει τα αποφάγια έξω από το κατάστημα για τα αδέσποτα σκυλιά
- Σαν μικρό παιδί: Σκυλάκος έχει τρελή αδυναμία με το μπολ του νερού και μοιράζει άφθονο γέλιο
- Θα το λατρέψετε: Σκυλάκος περιμένει με ανυπομονησία να γνωρίσει τον καινούργιο τετράποδο γείτονα του
- Θα κλάψετε από τα γέλια: Bulldog συναντά πρώτη φορά βάτραχο και η αντίδραση του είναι ξεκαρδιστική