Έκκληση για βοήθεια κάνουν οι εθελοντές στη Μικρομάνη Μεσσηνίας καθώς σύμφωνα με μαρτυρίες το γατάκι είναι σε αυτή την κατάσταση τις τελευταίες 2 εβδομάδες χωρίς κανείς να μπορεί να το πιάσει έως τώρα.
Η έκκληση των εθελοντων
Το γατί έχει σφηνωμένο στο κεφάλι του ένα πλαστικό μπουκάλι. Σύμφωνα με τις πληροφορίες το ζώο δυστυχώς είναι σε αυτή την κατάσταση δύο εβδομάδες. Κανείς δεν έχει καταφέρει να το προσεγγίσει καθώς είναι πολύ φοβικό και άγριο.
Οι εθελοντές προσπάθησαν αλλά δεν κατάφεραν να το πιάσουν. Έχουν μάλιστα προμηθευτεί απόχη και παγίδα από το Φιλοζωικό Όμιλο Καλαμάτας Φιλοζωικός Όμιλος Καλαμάτας. Αν κάποιος θέλει να τους βοηθήσει μπορεί να καλέσει στο 6976131328
Δείτε τις εικόνες με το άτυχο γατάκι
Όλες οι Ειδήσεις
- Σαν μικρό παιδί: Σκυλάκος έχει τρελή αδυναμία με το μπολ του νερού και μοιράζει άφθονο γέλιο
- Θα το λατρέψετε: Σκυλάκος περιμένει με ανυπομονησία να γνωρίσει τον καινούργιο τετράποδο γείτονα του
- Θα κλάψετε από τα γέλια: Bulldog συναντά πρώτη φορά βάτραχο και η αντίδραση του είναι ξεκαρδιστική
- Τυφλό κουνέλι εγκαταλείπεται σε κουτί μόνο με το αγαπημένο του λούτρινο λαγουδάκι