Αξιέπαινη πράξη του αστυνομικού στην Καστοριά ο οποίος βοήθησε ένα μικρό χελωνάκι να περάσει το δρόμο με ασφάλεια.
Ασφαλές το μικρό χελωνάκι
Στις φωτογραφίες της Γενικής Περιφερειακής Αστυνομικής Διεύθυνσης Δυτικής Μακεδονίας, απεικονίζεται Αστυνομικός της Κινητής Αστυνομικής Μονάδας Καστοριάς, εν ώρα καθήκοντος να βοηθάει ένα χελωνάκι να περάσει “ακίνδυνα” το δρόμο, τοποθετώντας το στο φυσικό του περιβάλλον.
Η συνολική εικόνα της σημερινής Αστυνομίας, είναι πιο εξωστρεφής από ποτέ και οι Αστυνομικοί του σήμερα, φαίνεται να έχουν μια πιο κοινωνικά ευαίσθητη εικόνα από τους Αστυνομικούς του παρελθόντος.
Με την παρουσία της Ελληνικής Αστυνομίας στα κοινωνικά δίκτυα, αντιλαμβάνεται εύκολα κανείς, ότι το μήνυμα είναι όχι μόνο η εξωστρέφεια της, αλλά και η πιο ανθρώπινη πλευρά της ΕΛ.ΑΣ.
Όλες οι Ειδήσεις
- Σαν μικρό παιδί: Σκυλάκος έχει τρελή αδυναμία με το μπολ του νερού και μοιράζει άφθονο γέλιο
- Θα το λατρέψετε: Σκυλάκος περιμένει με ανυπομονησία να γνωρίσει τον καινούργιο τετράποδο γείτονα του
- Θα κλάψετε από τα γέλια: Bulldog συναντά πρώτη φορά βάτραχο και η αντίδραση του είναι ξεκαρδιστική
- Τυφλό κουνέλι εγκαταλείπεται σε κουτί μόνο με το αγαπημένο του λούτρινο λαγουδάκι