Ως οι μόνοι δύο επίσημοι ανταγωνιστές σε αυτόν τον αγώνα, είναι ασφαλές να υποθέσουμε ότι αυτοί οι δρομείς υπέθεσαν ότι ένας από αυτούς θα ήταν αυτός που θα βγει μπροστά στο τέλος. Έκαναν λάθος.
Αποδείχθηκε ότι ένας νέος αξιολάτρευτος διεκδικητής θα αποφάσιζε να συμμετάσχει – και θα τους έβαζε σε δοκιμασία και τους δύο.
Το διασκεδαστικό περιστατικό φέρεται να έλαβε χώρα στον εθνικό διαγωνισμό στίβου της Χιλής πέρυσι. Λίγο μετά την εκτόξευση του όπλου για το αγώνισμα 400 μέτρων μετωπικά, ένας τυχαίος σκύλος εμφανίστηκε στον στίβο δίπλα στους δύο σπρίντερ, σαφώς πρόθυμος να επιδείξει την ταχύτητά του.
Ακολουθούν πλάνα από εκείνο τον αγώνα και το απροσδόκητο φινάλε του:
Δεν είναι σαφές από πού ακριβώς είχε έρθει το κουτάβι ή πόσο καιρό μπορεί να προετοιμαζόταν για εκείνη τη στιγμή. Αλλά δεν υπάρχει καμία αμφιβολία για το γεγονός ότι είχε τινάξει τους άλλους δρομείς στον αέρα.
Βέβαια, όντας ανεπίσημος συμμετέχων, τα βιβλία των ρεκόρ πιθανότατα δεν αναγράφουν τον σκύλο ως νικητή εκείνη την ημέρα – αλλά όλοι οι νέοι θαυμαστές του, που ξετρελάθηκαν στις κερκίδες, σίγουρα γνωρίζουν την αλήθεια.
Όλες οι Ειδήσεις
- Σαν μικρό παιδί: Σκυλάκος έχει τρελή αδυναμία με το μπολ του νερού και μοιράζει άφθονο γέλιο
- Θα το λατρέψετε: Σκυλάκος περιμένει με ανυπομονησία να γνωρίσει τον καινούργιο τετράποδο γείτονα του
- Θα κλάψετε από τα γέλια: Bulldog συναντά πρώτη φορά βάτραχο και η αντίδραση του είναι ξεκαρδιστική
- Τυφλό κουνέλι εγκαταλείπεται σε κουτί μόνο με το αγαπημένο του λούτρινο λαγουδάκι